تاریخ : 7 مهر 91
نویسنده : موسوی
 


Ancient Aliensبیگانگان باستانی

---------------------------------------------------------
فصل اول / قسمت ششم
---------------------------------------------------------
خدایان، ارابه‌هایشان و فراتر از آن
---------------------------------------------------------
مترجم: الهام كاشی / تنظیم: سید حسن موسوی
---------------------------------------------------------

:: این قسمت در 14 صفحه و 411 تصویر تقدیم شما عزیزان میگردد ::

(تماس رادیویی)
- هاستن، برای فرود آماده شو. تمام
- «دریافت شد. برای فرود سه هزار پایی»
بیستم جولای 1969. فضانورد «نیل آرمسترانگ» و «باز اَلدرین» اولین انسانهایی نام گرفتند که قدم بر ماه گذاشتند.
- (نیل آرمسترانگ): این تنها یک گام کوچک بشر است، تنها یک قدم، یک جهش عظیم برای نوع بشر.
درست مثل غریبه هایی از جهانی دیگر. مواردی در باب تصورات علمی وجود داشته است. اکنون اما هر چه که به تصور می آمد به نظر امکان‌پذیر میرسد. اگر بشر میتواند به آسمان سفر کند و به کره‌ای دیگر برود چرا موجوداتی از کرات دیگر نتوانند از زمین دیدن کنند؟ افسانه ای که با ظهور «یو اف او» به یک تئوری بدل شد که فضاییهایی غریبه در گذشته‌ای دور از زمین دیدن کرده‌اند و به عنوان «خدایان» شناخته شده‌اند. اما اگر این ماجرا حقیقت داشته باشد، آیا نباید هیچ شاهدی بر این مدعا وجود داشته باشد؟  احتمالا وجود داشته است. همه آنچه که ما باید انجام میدادیم، باز کردن چشمها بود و به کار انداختن تصورمان. اثبات این ماجرا احتمالا همه جا پیرامون ما بوده است.

***
در ماه «می» 2008 بیانیه تکان دهنده واتیکان منتشر شد (تصویر 1). برای اولین بار در تاریخ دو هزار ساله این مذهب کلیسای کاتولیک تصدیق کرد که: امکان وجود موجودات هوشمند دیگری در کرات دیگر وجود دارد و باور موجودات فرازمینی هیچ منافاتی با باورمندی به «خدا» ندارد (تصویر 2).

Dr. Luis Navia
این به معنای آن است که ما وارد دوره‌ای میشویم که در آن، جهان قابلیت اینکه به گونه‌ای دیگر از آنچه که تا کنون تصور میشده است، توصیف شود. و اگر این یک حقیقت پذیرفته شده برای ما باشد، چرا نتواند برای «دیگر موجودات» هم باشد؟ (تصویر 3) موجودات دیگری در جهان که توانسته‌اند از زمین ما دیدار کنند و شاید ما را به فرهنگ کهنمان راهنما بوده‌اند.

اما این بخش، چرخشی ناگهانی حول افکار مذهبی دارد. آیا کلیسا میتوانسته است تحت تاثیر دستاوردهای اخیر علمی واقع شده باشد؟
در سال2002 ماهواره «اودیسه» بر روی کره «مارس»(مریخ) میزان قابل توجهی از یخ را در زیر سطح مارس گزارش کرد (تصویر 4). وجود یخ، و امکان وجود آب، میتواند امکان وجود زندگی در کرات دیگر را تقویت و یا حتی اثبات کند. بعد از دهها سال تحقیقات فضایی و گشت زنیهای رباتیک، ایده بازگشت بشر به فضا، به کره مارس و سایر کرات باز مطرح شد (تصویر 5) و یادآور این نکته شده که انسان و موجودات فرازمینی در گذشته با هم برخورد داشته‌اند (تصویر 6).
در 1968، و تنها یک سال پیش از سفر نیل آرمسترانگ به فضا کتابی منتشر شد (تصویر 7) که برای همیشه مسیر ذهنی بسیاری از دانشمندان محافل مذهبی و محافل خلاق را، در باره ترسیم چهره کره خاکی مان تغییر داد. کتابی نوشته نویسنده سوییسی«اِریک وان دانیکِن» (تصویر 8) به نام «ارابه خدایان» تلاشی بود در جهت اثبات مسافرانی فضایی که هزاران سال پیش از زمین دیدن کرده‌اند.

 تصویر 1

 تصویر 2

 تصویر 3

 تصویر 4

 تصویر 5

 تصویر 6

 تصویر 7

 تصویر 8


Erich von Daniken
من وقتی جوان بودم (تصویر 9) عادت به تحصیل در یک مدرسه کسالت آور کاتولیک داشتم. در این مدرسه ما باید بخشهایی از انجیل را ترجمه میکردیم از زبان یونانی به لاتین و از لاتین به آلمانی. برای مثال، اولین فصل سوره موسی؛ (تصویر 10) پیش از اینکه خداوند متعال بر کوه مقدس نازل شود فرمان رسید که موسی دروازه‌ای پیرامون کوه بسازد در غیر اینصورت مردم اسراییل دچار بلا خواهند شد. من شوکه شدم؛ به خودم گفتم: این غیر ممکن است. خدایی که من میشناسم، هرگز نیازی به یک دروازه برای مراقبت از خود یا اسراییلیان ندارد. اینها چه میگویند؟ به بیانی دیگر جستجوی من آغاز شد. من شروع کردم به خواندن هزاران صفحه از آغاز پیدایش دین و ابتدای پیدایش اسطوره‌ها. همواره همان داستان بوده است، البته با نامها و قهرمانهایی متفاوت، اما همیشه کسی از آسمان بر انسان نازل شده. (تصویر 11 و 12) من اصلا نمیتوانستم این مطلب را بفهمم. مردم قدیم فکر میکردند اینها، خدایانی هستند (تصویر 13). من کاملا شوکه و متعجب بودم. از خودم پرسیدم: آیا انسانهای اولیه به جای خدایان، تحت تاثیر موجودات فضایی نبوده‌اند؟ (تصویر 14) و اگر اینطور است، همانطور که من همیشه گفته‌ام راه اثبات آن چیست؟ شما همیشه در چنین شرایطی سعی میکنید حداقل نشانه‌هایی پیدا کنید و این همان کاریست که من 45 سال است انجام میدهم. با وجود شواهد موجود تصویری، هنری و باستانشناسی شما نشانه‌هایی از این مدعا را در سراسر تاریخ ادبیات همه ملل نیز میبینید. صدها دلیل و مدرک وجود دارد که شما دیگر قادر به انکارشان نیستید (تصویر 15 تا 20).

 تصویر 9

 تصویر 10

 تصویر 11

 تصویر 12

 تصویر 13

 تصویر 14

 تصویر 15

 تصویر 16

 تصویر 17

 تصویر 18

 تصویر 19

 تصویر 20


Michael Cremo
معنای آن این است که ما نیازمند یافتن توضیحی برای منشا و مبدا انسان هستیم و اینکه احتمالا ما در این جهان تنها نیستیم، (تصویر 21 و 22) و موجوداتی شبیه انسان قبلا از کراتی دیگر به این کره خاکی آمده‌اند، از جایی در این عالم هستی. (تصویر 23) من فکر میکنم این بهترین ایده‌ای باشد که من تاکنون ارایه کرده‌ام.

David Childress
مردمی بسیار هیجان‌انگیز در این نگاه جدید به گذشته دیده میشوند. در نگاهی به تمدنهایی کهن. و این نگاه، همه عصر مدرن فضا را حول همه ماجرا میچرخاند (تصویر 24 و 25).

«ارابه خدایان» مولد یک شور و هیجان شد. انرژیی شد برای بخش کوچکی از جامعه که با عکس‌العمل نویسنده کتاب «تپه شنی» اثر «فرَنک هِربرت» یا شوهای تلویزیونی مثل «استار ترک» و فیلمهای تخیلی مثل «اودیسه فضایی2001”» نشان داده شد.

Erich von Daniken
زمان مناسب فرا رسیده بود زیرا همه در باره امکان سفرهای فضایی و امکان وجود فرازمینیها صحبت میکردند. همه اینها به شکلی غیر قابل توصیف به هم متصل شد بدون اینکه هیچ برنامه‌ریزی شده باشد.

پس از انتشار یک روزنامه هفتگی سوییسی در اینباره بیش از ده‌هزار نسخه از این کتاب به فروش رفت و بازار کتاب را در اختیار گرفت.

Erich von Daniken
این کتاب عنوان پرفروشترین را به خود اختصاص داد و فروش آن نیز از سوئیس آغاز شد. سپس به آلمان و سایر نقاط جهان رسید. آنها ناچار به نشر دوباره و دوباره و دوباره کتاب بودند. باورنکردنی بود (تصویر 26).

 تصویر 21

 تصویر 22

 تصویر 23

 تصویر 24

 تصویر 25

 تصویر 26
  ادامه مطلب در صفحه بعد  صفحه بعدadsموضوعات مرتبط: بیگانگان باستانی: فصل 1 - قسمت 6 ,
آخرین مطالب
:: هیتلر خودکشی نکرد (لینک اسناد سازمان سیا در کانال آپارات موجود است)
|ویدیوها|

  

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات