تاریخ : 6 مهر 91
نویسنده : موسوی
 
در 1970 یک سند تاریخی بر پرده سینماها رفت (تصویر 27). به دنبال دهها نسخه از پرفروشترین کتابها و رشد طرفداران و حامیان آنها (تصویر 28).

Sara Seager, PH.D
«ارابه خدایان» تاثیری شگرف داشت. به نوعی با مردمی سخن میگفت که مایل به باور آن بودند.

George Noory
من وقتی تنها یک پسر بچه بودم «ارابه خدایان» یکی از اولین کتابهایی بود که خواندم. باید بگویم که کاملا به هم ریختم، آن را میبلعیدم و هنوز تشنه بودم.

David Childress
من واقعا عاشق کتاب شده بودم. چون حقیقتا هزاران سوال جدید را در ذهن ایجاد میکرد. و  «وان دانیکِن» در این کتاب توانسته به بسیاری، از غیرمتعارفهای تاریخ اشاره کند. نکاتی که باستانشناسان از پاسخ درست به آنها عاجزند. ایده او یک انقلاب بود. اینکه «خدایان» از فضایی دورتر به زمین آمده باشند، و به ایجاد تمدنها کمک کرده باشند.

Giorgio A. Tsoukalos
من وقتی کتاب «ارابه خدایان» را خواندم، اصلا نمیتوانستم آنرا زمین بگذارم چرا که به سوالات بی شماری که داشتم پاسخ میداد؛ یک ترکیب بسیار عالی از باستانشناسی و تهور بود. این یک شیوه بی نهایت جالب از دیدن دنیاست و نیز دنبال کردن افسانه‌های قدیمی.

George Noory
من حقیقتا فکر میکنم این کتاب یک کاتالیزور بود برای،کسانی مثل من که زمینه صحبتی در باره معماها و ماجراهایی غیر معمول باشد. او راهی فراروی همه ما نهاد تا قادر به صحبت در باره این داستانهای عجیب باشیم و این مسیر همچنان رو به رشد است و بزرگتر و بزرگتر از این خواهد شد. مردم نیازمند یافتن پاسخهای سوالاتی هستند که خودشان آنها را ندارند.

اما احتمالا در پی کینه به محبوبیت فوق‌العاده کتاب تئوری «وان دانیکِن» توسط دانشمندان و نظریه‌پردازان به تمسخر گرفته شد.

Erich von Daniken
که البته طوفانی از بحث و جدل برانگیخت، من از همه سو مورد حمله قرار گرفتم به خصوص از سوی روزنامه‌های علمی. آنها میگفتند: این مرد فقط قصه‌پردازی میکند، «این مرد دروغگوست، شیاد است» و چیزهایی از این دست.

Robert R. Cargill, PH.D
حتی یک مدرک هم وجود ندارد  که «وان دانیکِن» قدمی برداشته باشد که معرف نبوغ، (تصویر 29) تکنولوژی (تصویر 30) و توسعه (تصویر 31) نبوده باشد.

Sister Ilia Delio, OSF
لازم نیست تلاش کنید که متون مقدس را به کتب علمی تنزل بدهید. یا تلاش کنید متون مقدس را به یک توضیح از دنیای مدرن امروز تبدیل کنید.

Erich von Daniken
من انتظار ندارم جامعه دانشمند کنونی مرا گرامی بدارند و نوازش کنند که: اوه بسیار عالی، خیلی کار جالبی بود! ما باید با انتقاد دیگران زندگی کنیم و این طبیعیست. «ارابه خدایان» پر از سفسطه بود. من 238 علامت سوال در ذهن داشتم. هیچ کسی علامت سوال را ندیده نمیگیرد. آنها تنها گفتند: آقای «وان دانیکن» میگوید. اما من این را نگفته‌ام، من سوال طرح کردم، که آیا این ممکن است؟ در کتاب «ارابه خدایان»، من کاملا فرق سفسطه و واقعیت را روشن کردم.

اما به همان اندازه که منتقد تئوریهای وان دانیکن وجود دارد معتقدین آن نیز به مدارک ملموس اشاره دارند. به طور مثال یک نقشه قدیمی چگونه میتواند، یک بخش از زمین را نقش کرده باشد که تنها همین اواخر کشف شده است؟ (تصویر 32 تا 34)

 تصویر 27

 تصویر 28

 تصویر 29

 تصویر 30

 تصویر 31

 تصویر 32

 تصویر 33

 تصویر 34


Michael Cremo
این نقشه زمانی را نشان میدهد که در آن زمان منطقه «آنتارتیکا» زیر یخ نبوده است. که میشود میلیونها سال پیش از این.

یا مثلا اینکه چگونه یک تمدن قدیمی مصری، میتوانسته مهار الکتریسیته را بداند؟ (تصویر 35 و 36) یا قادر به ساخت کامپیوتر باشد؟ (تصویر 37)

David Childress
این نقشه در جریان یافتن یک هواپیما کشف شد. در مقبره فرعون «تات» (توت عنخ آمون).

و با طراحی معماگونه‌ای، میتوانسته تنها از ارتفاعی بالاتر از عرض جغرافیایی قابل دیدن باشد (تصویر 38 تا 40).

Erich von Daniken
طرح این نقشه تنها میتوانسته توسط کسی انجام گرفته باشد که قادر به پرواز بوده است. هیچ راهی به جز این نمیتوانسته بوده باشد.

 تصویر 35

 تصویر 36

 تصویر 37

 تصویر 38

 تصویر 39

 تصویر 40


آیا تئوری «وان دانیکِن» مبنی بر اینکه خدایان کهن در واقع مسافرانی فضایی بوده‌اند، حاوی هیچ بار علمی هست؟ پاسخ به این سوال جستجویی را در سراسر دنیا در بر داشت و حتی در برابر چشمان ما (تصویر 41 تا 48).

 تصویر 41

 تصویر 42

 تصویر 43

 تصویر 44

 تصویر 45

 تصویر 46

 تصویر 47

 تصویر 48


اگر موجودات فضایی از کرات دیگر هزاران سال پیش از زمین دیدار کرده باشند، پیشینیان ما چگونه توانسته‌اند با آنها ارتباط برقرار کنند؟ (تصویر 49 و 50) آیا نباید هیچ مدرک فیزیکی از زمانی که آنها در اینجا سپری کرده‌اند بر جای مانده باشد؟ (تصویر 51 و 52) یکی از پاسخهای ما ممکن است در بستر «نازکا» صحرایی در «پرو» آرمیده باشد. آنجا در بالای فلات با مساحتی به وسعت 50 مایل تعدادی بیشمار از اشکال هندسی و اشکالی طراحی شده در سطح زمین دیده میشوند (تصویر 53).

Erich von Daniken
شما بر فراز این صحرا پرواز میکنید و خطوطی را از بالا میبینید (تصویر 54 و 55). خطها مثل خطوط هوایی هستند. از یک نقطه شروع میشوند و در جایی قطع میشوند (تصویر 56 و 57). بلندترین آنها 33 کیلومتر طول دارد (تصویر 58). کاملا مستقیم بدون هیچ خمیدگی (تصویر 59). کاملا باور نکردنیست. و در انتهای یکی از اینها که مثل باند فرودگاه است (تصویر 60 و 61). در ترکیبی از خطوطی بزرگ و کوچک. شما قادرید اشکال غول پیکری را روی زمین ببینید. تصاویری از ماهی (تصویر 62)، میمون (تصویر 63)، عنکبوت (تصویر 64)، بوزینه (تصویر 65). اما در چنین اندازه بسیار بزرگی که شما آنها را تنها از ارتفاع میتوانید ببینید (تصویر 66).

 تصویر 49

 تصویر 50

 تصویر 51

 تصویر 52

 تصویر 53

 تصویر 54

 تصویر 55

 تصویر 56

 تصویر 57

 تصویر 58

 تصویر 59

 تصویر 60

 تصویر 61

 تصویر 62

 تصویر 63

 تصویر 64

 تصویر 65

 تصویر 66


George Noory
مردم یا کسی دیگر آنها را صدها و صدها سال پیش ایجاد کرده‌اند. یا شاید هم هزاران سال پیش. این میتواند نشانه‌ای از «سلام» به فضا بوده باشد. کلامی مثل اینکه بگوید: «هی ما اینجا هستیم».صفحه قبل  ادامه مطلب در صفحه بعد  صفحه بعدadsموضوعات مرتبط: بیگانگان باستانی: فصل 1 - قسمت 6 ,
آخرین مطالب
:: هیتلر خودکشی نکرد (لینک اسناد سازمان سیا در کانال آپارات موجود است)
|ویدیوها|

  

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic