تاریخ : 29 شهریور 91
نویسنده : موسوی
 
بلوکهای «پوما پونکو» به دقت بریده شده‌اند که در زمانی به خوبی در هم قفل میشده‌اند (تصویر 281). درست مثل قطعات به دقت چیده شده پازل، (تصویر 282) اما تقریبا ده مایل دورتر از نزدیکترین معدن منطقه. چگونه این سنگهای غول‌پیکری که وزن برخی از آنها به صدها تُن میرسد حتی به اینجا رسیده‌اند؟ (تصویر 283)

Erich von Daniken
ما اینجا در باره مکانی صحبت میکنیم که 4500 متر از سطح دریا بالاتر است. این یعنی هیچ درختی در این ارتفاع وجود ندارد که بتوان از آن برای غلطاندن سنگ استفاده کرد. هیچ چیز در اینجا نمی‌روید به جز علفها و بوته‌هایی کوتاه.

Giorgio A. Tsoukalos
من تا کنون در مقابل بسیاری از بناها ایستاده‌ام. اما «پوما پونکو» در راس همه آنهاست، چون آنچه که ما در آنجا یافتیم اصلا قابل قبول نیست، به هیچوجه قابل دسترسی نیست. و این سوال را پیش می‌آورد که: چگونه ساخته شده است و به چه منظوری؟ اغلب باستانشناسان میگویند «پوما پونکو» توسط بومیان «آیمارا» ساخته شده است و ما همه متفق‌القولیم که برای ساختن چیزی مثل «پوما پونکو» شما باید نوشتن بدانید، باید با نقشه ساختمانی آشنا باشید، شما نیازمند طرح و نقشه و محاسبه هستید، جایی که قطعه ها به هم بخورند و به شکلی کامل به هم چفت شوند. اما یک چیز هست که همه باستانشناسان در باره آن هم عقیده هستند و آن اینکه «آیمارا»ها اصلا نوشتن نمیدانسته‌اند. پس این چگونه ممکن است که آنها قادر به ساختن همه این بنا بوده باشند، بدون هیچ نقشه‌ای؟ (تصویر 284 تا 288)

 تصویر 281

 تصویر 282

 تصویر 283

 تصویر 284

 تصویر 285

 تصویر 286

 تصویر 287

 تصویر 288


David Childress
که این واقعا حیرت‌آور است. و اینکه چرا نظریه‌پردازان «فضاییان باستانی» در «پوما پونکو» و «تیواناکو» غرق شده‌اند؟ آیا این به خاطر کیفیت بنای سنگیست؟ و نیز به دلیل بزرگی و اندازه سنگهای آن؟ این بسیار غیر قابل باور و عالیست که ما حتی شواهدی مبنی بر استفاده از ماشین‌آلات هم داریم. آنها از ابزار ماشینی استفاده میکرده‌اند تا این سنگها را ببرند (تصویر 289 و 290).

Erich von Daniken
یکی از بلوکهای سنگی 800 تُن وزن دارد و به خوبی صیقل داده شده است (تصویر 291). در اینجا سنگهایی هستند، سنگهایی غول‌پیکر هستند باحفره‌هایی در آنها، که عمقی بیش از چند میلیمتر ندارند، (تصویر 292) که قطعا نمیتوانسته‌اند با اسکنه‌های سنگی عصر حجر ایجاد شده باشد. اینها با اِسکنه سنگی آن زمان ایجاد نشده است. پس حتما یک تکنولوژی دیگری راهگشای آن بوده است.

 تصویر 289

 تصویر 290

 تصویر 291

 تصویر 292


خطوطی که در داخل صخره‌ها حک شده‌اند، (تصویر 293) کاملا راست هستند و به شکلی شگفت‌آور عمقی یکسان دارند، از انتهای یکی به ابتدای دیگری.

Giorgio A. Tsoukalos
درست مثل اینکه ساختمان‌سازهای پیشرفته بر روی آنها کار کرده باشند. چون همه چیز به دقت اندازه‌گیری شده است (تصویر 294). همه چیز در حد عالیست. شما متعجب بر جای میمانید که این چگونه ممکن است؟ (تصویر 295 تا 302) یکی از عجیبترین پدیده‌ها در این مکان آن است که سنگهایی که در این منطقه به کار رفته‌اند، سنگهای شنی هستند. گرانیت و دیوُرایت (تصویر 303). تنها سنگی که سختتر از دیورایت است، الماس است. پس تنها راهی که میتوانسته این بنا را به انجام برساند این بوده است که ابزار آنها مته‌ای الماسه داشته باشد (تصویر 304).

 تصویر 293

 تصویر 294

 تصویر 295

 تصویر 296

 تصویر 297

 تصویر 298

 تصویر 299

 تصویر 300

 تصویر 301

 تصویر 302

 تصویر 303

 تصویر 304


Erich von Daniken
متخصصین آمریکایی که با وسائل اندازه‌گیری کامپیوتری به این منطقه رفتند کاملا شوکه شدند (تصویر 305). در گزارش خود آورده‌اند: «این غیر ممکن است» که بتوان «پوما پونکو» را دوباره‌سازی کرد. «این کاملا غیر ممکن است».

اما آنچه واقعا باور نکردنیست اینکه مردم عهد عتیق توانسته باشند به این دقت سنگها را تراش داده باشند، یا توانسته باشند چنین بنای غیر قابل باوری ساخته باشند (تصویر 306).

Todd Disotell, PH.D
اگر فضانوردان دوران پیشین بوده‌اند که به آنها تکنیک ساخت این بنا را آموخته‌اند، چرا ما در این آثار، هیچ بنای پیشرفته‌ای مثل بناها و آسمانخراشهای امروزی نمیبینیم؟ چرا همه چیز شبیه هرم است؟ تکنیکهای برش سنگ، بارها و بارها تغییر کرده‌اند و به طور مستقل در سراسر دنیا قابل استفاده‌اند. اگر شما خود را به جای شاهی «خداگونه» بگذارید و بخواهید بنایی را طراحی کنید که قادر به باقی ماندن تا هزاران سال باشد، بهترین راه برای بقای آن این است که آن را از سنگهایی که در هم چفت شوند بسازید. (تصویر 307 تا 310) بدون هیچ قالبی. پوسیدگیها و خرابیهای آن نیازمند تعمیر باشد. به همین دلیل هم ما سازه‌هایی بدون قالب در مقابل روی خود داریم. سازه‌های سنگی در همه نقاط زمین.

 تصویر 305

 تصویر 306

 تصویر 307

 تصویر 308

 تصویر 309

 تصویر 310
صفحه قبل  ادامه مطلب در صفحه بعد  صفحه بعدadsموضوعات مرتبط: بیگانگان باستانی: فصل 1 - قسمت 6 ,
آخرین مطالب
:: هیتلر خودکشی نکرد (لینک اسناد سازمان سیا در کانال آپارات موجود است)
|ویدیوها|