تاریخ : 28 شهریور 91
نویسنده : موسوی
 
David Childress
در عین حال ما اینجا یک ناهمخوانی داریم. از یک سو مردمی را داریم که باید کاملا بدوی بوده باشند. که آنها احتمالا تنها یک قدم از عصر پارینه سنگی فراتر نهاده‌اند، (تصویر 311) و از سوی دیگر آنها کاری انجام داده‌اند که ما حتی همین امروز هم نمیتوانیم انجام بدهیم (تصویر 312). به نظر میرسد که ما در این زمینه به شدت به مشکل بر میخوریم. و این بنایی‌ست با بلوکهای سنگی غول پیکر. به خوبی و دقت به هم چسبیده با بقیه بلوکهای دیگر. که همه را در هم قفل میکند (تصویر 313).

George Noory
مردم عهد باستان در این کره خاکی، حقیقتا عجایب زیادی را شاهد بوده‌اند. اما آن افسانه‌ها بیش از اینکه تجسمی و یا کار هنری و چیزهایی از این دست بوده باشند، همه رفته‌اند، بنا به دلایلی همه فقط دیگر وجود ندارند. اما در پشت سر خود، چیزهایی باور نکردنی را بر جای گذاشته‌اند که ما امروز داریم (تصویر 314 و 315). که شما را وامیدارد از خود بپرسید: آخر چگونه اینها ساخته شده‌اند؟ اینها رموزی بسیار شگرفند و من فکر میکنم یکی از چیزهایی که مردم را برای ادامه جستجو به منظور یافتن پاسخهای خود ترغیب میکند این حقیقت است که اینها کاملا در دسترسند، اما نمیتوان از آنها سر در آورد.

اما برداشتن پوشش رمز و راز اینكه چگونه این بناهای باورنکردنی ساخته شده‌اند، تنها یک قطعه از این پازل را کامل میکند (تصویر 316 و 317). اینکه دریابیم چگونه ساخته شدند و چگونه مورد استفاده قرار میگرفته‌اند، سوالاتی جدیدتر را مطرح میکند. سوالاتی که شاید جوابی برای آنها بر روی کره خاکی نباشد (تصویر 318).

 تصویر 311

 تصویر 312

 تصویر 313

 تصویر 314

 تصویر 315

 تصویر 316

 تصویر 317

 تصویر 318


آیا فضاییها حقیقتا الهام بخش پیشینیان ما بوده‌اند تا معابد و اهرام کهن را بسازند؟ (تصویر 319 تا 324) و اگر آنها به اینجا آمده‌اند، آیا هیچ بخشی از دانش فیزیک پیشرفته خود را برای ما به ودیعه گذاشته‌اند؟ فضانوردی یا ریاضیات؟ اگر اینگونه است، آیا شواهدی در این باره تا به امروز وجود دارد؟ یکی از مثالها میتواند این یکی باشد: که اغلب به عنوان اولین کامپیوتر دنیا، در تاریخ 2000 سال قبل منسوب میشود (تصویر 325).

David Childress
دستگاه «آنتی کیترا» در 1900 توسط غواصان اسفنج کشف شد. این دستگاه در یک جزیره کوچک در «اَئجیِن» به دست آمد که نام آنرا «آنتی کیترا» گذاشتند. در این منطقه کشتی شکسته‌ای وجود داشت و در این کشتی، لاشه یک جعبه پوشش‌دار یافت شد که از جنس فلزات ترکیبی بود و پس از این کشف، به موزه «آتن» منتقل شد. پنجاه سال طول کشید تا توانستند این جعبه را تحت اشعه ایکس قرار دهند (تصویر 326) و به این وسیله قادر به بازسازی آن شوند (تصویر 327). چرخ دنده‌هایی که به هم وصل بودند، تصویر دقیقی از اینکه این جعبه چه چیزی بوده است، ارائه داد و این واقعا یک کامپیوتر است. یک ماشین کاملا پیچیده.

Jason Martell
این یک بخش بسیار جالب از تکنولوژی است، به دلیل کاری که انجام میدهد. اولا این یک دستگاه فضانوردیست که شما را قادر میسازد با استفاده از جداول قادر به ردیابی ستاره‌ها باشید، و در مسیرهای دریایی جهت‌یاب شماست. علاوه بر این یک دستگاه علم نجوم نیز هست، به شکلی که میتواند به شما بگوید بر اساس تاریخ تولدتان شما تحت تاثیر کدام سیاره هستید و بر مبنای آن، وقتی این سیاره در تراز به خصوصی باشد چه اتفاقات به خصوصی برای شما خواهند افتاد (تصویر 328). بنابراین این یک دستگاه بسیار جالب و بخشی از تکنولوژیست که کاملا دنده‌هایی پیچیده‌تر از بخش داخلی ساعتهای مدرن سوییسی دارد که قدمت آن به 200 سال پیش از میلاد مسیح میرسد. بنابراین این کاملا نامتعارف است که چه کسی توانسته است این دستگاه را بسازد و برای چه استفاده میشده است؟

 تصویر 319

 تصویر 320

 تصویر 321

 تصویر 322

 تصویر 323

 تصویر 324

 تصویر 325

 تصویر 326

 تصویر 327

 تصویر 328


David Childress
وقتی باستانشناسان این وسیله را در سال 1950 مورد آزمایش قرار دادند اعلام کردند که آنها هرگز فکرش را هم نمیکردند که یونانیهای باستان به چنین دستگاه پیچیده‌ای دسترسی داشته باشند (تصویر 329). در واقع آنها گفتند: این درست مثل یافتن یک هواپیمای جت در درون قبر شاه «تات» ( توت عنخ آمون) است.

حتی قدیمی‌تر از مکانیزم «اَنتی کیتِرا» این حکاکیهای روی دیوار است، در معبد «دِندرا» در مجموعه معابد مصر. برای بعضی‌ها طراحیهای عجیب آن شبیه طراحیهای موضوعاتیست که امروز مورد استفاده است (تصویر 330 تا 336).

 تصویر 329

 تصویر 330

 تصویر 331

 تصویر 332

 تصویر 333

 تصویر 334

 تصویر 335

 تصویر 336


Giorgio A. Tsoukalos
در مصر و در معبد «دِندرا» دخمه‌ای در زیر زمین وجود دارد که همیشه سری بوده و تنها کاهنان اعظم میتوانسته‌اند به درون آن دسترسی داشته باشند. داخل آن بسیار گرم است، بسیار باریک است و  سقف کوتاهی دارد (تصویر 337). و بر روی دیوارها شما این نقش برجسته‌ها را میبینید (تصویر 338). از چیزی که به نظر میرسد لامپهای باستانی بوده‌اند (تصویر 339 و 340). چرا که ما ناچاریم از خود یک چیز را بپرسیم و آن اینکه: چگونه مصریهای باستان داخل مقبره‌هایشان را روشن میکرده‌اند؟

بر اساس نظر اکثر باستانشناسان ، مصریهای باستان از مشعل برای روشن کردن مقبره‌ها و دالونها و معابد تاریک استفاده میکرده‌اند. هیچ کجا بر روی سقف حتی نشانه ساده‌ای باقیمانده از دود مشعل وجود ندارد (تصویر 341). اما اگر از مشعل استفاده نشده، به چه شکل دیگری این اتاقهای بسیار کهن با راهروهای آن روشن میشده‌اند؟ (تصویر 342)

 تصویر 337

 تصویر 338

 تصویر 339

 تصویر 340

 تصویر 341

 تصویر 342
صفحه قبل  ادامه مطلب در صفحه بعد  صفحه بعدadsموضوعات مرتبط: بیگانگان باستانی: فصل 1 - قسمت 6 ,
آخرین مطالب
:: هیتلر خودکشی نکرد (لینک اسناد سازمان سیا در کانال آپارات موجود است)
|ویدیوها|