تاریخ : 26 مهر 91
نویسنده : موسوی


Ancient Aliensبیگانگان باستانی

---------------------------------------------------------
فصل دوم / قسمت سوم
---------------------------------------------------------
دنیای زیرآب
---------------------------------------------------------
مترجم: الهام كاشی / تنظیم: سید حسن موسوی
---------------------------------------------------------

:: این قسمت در 6 صفحه و 122 تصویر تقدیم شما عزیزان میگردد ::

بناهایی باستانی، در عمق آبها. شهری پُر رونق در زمانی دور که اکنون در عمق نیم مایلی زیر آب است. شهرهای گمشده‌ای که هزاران سال پیش زیر آب رفتند.
- در همه جای دنیا شهرهای غرق شده وجود دارند. بیش از دویست شهر غرق شده، فقط در منطقه مدیترانه تا به حال پیدا شده.
- این چیزی که ما میبینیم، بقایای شهرهاست، از زمانی که اغلب باستانشناسان به ما میگویند که هیچ شهری در جهان وجود نداشته.
آیا بناهای زیر آب، مثالهایی از تمدنهای اولیه بشریست؟ یا اینکه شاهدیست بر مهارتهایی فراتر از بشر اولیه؟ در اینصورت، از کجا آمده‌اند؟
- افسانه‌های بومی، به وضوح میگویند که چیزی یا کسی نازل شده، و بعد، دانش، ناگهان شکوفا شده.
- افسانه‌های بسیار زیادی وجود دارد درباره نورهایی که از زیر آب بیرون می‌آیند.
- کم‌کم به این نتیجه میرسید که یک نوع پایگاه غریبه‌های باستانی در زیر آب هست.
میلیونها نفر در سراسر جهان بر این باورند که ما در گذشته با موجودات فضایی ملاقات داشته‌ایم. اگر این موضوع حقیقی باشد چه؟ آیا موجودات فضایی حقیقتا در شکل گرفتن تاریخ ما نقش داشته‌اند؟ و اگر اینگونه بوده باشد، چه شواهدی در اعماق آبها آرمیده است؟


***
بیش از هفتاد و یک درصد از سیاره ما یعنی اقیانوسهای زمین، گستره‌ای وسیع و معماهایی کشف ناشده‌اند. با توجه به تاریخ موجود، انسان تنها میتواند «حدس» بزند که چه چیزی در زیر سطح اقیانوسها آرمیده است. اما تکنولوژی نوین به اعماق دست یافته است. کاوشگران سراسر دنیا، در حال کشف غیر منتظره‌ها هستند. مجموعه‌های زیر آب و بناهایی پیچیده که اسناد تاریخی جنجال‌برانگیز را به مبارزه میطلبند.

Michael Cremo
بقایایی از تمدنهای شهری در قسمتهایی از زمین وجود دارند. در خشکیهای زمین متعلق به حدود 10،000 و چند سال پیش. و این یعنی این که تمدنهای شهری هزاران سال قدیمیتر از تصور بسیاری از دانمشندان هستند.

نظریات علمی میگویند که در دوره‌ای از آخرین عصر یخبندان زمین، سطح اقیانوسها بسیار پایینتر از امروز بوده است.

Graham Hancock
باید تصور کنید یک دنیایی را که در آن دو مایل قطر یخ، بر روی اروپا و شمال آمریکا به شکل انباشت حجم عظیمی از آب بوده است. و ما میدانیم که این یخ در حدود 21،000 سال پیش شروع به ذوب شدن کرده و این ذوب شدن هم در حدود ده هزار سال پیش متوقف شده.

نتیجه اینکه زمینهای ساحلی به تدریج در جریان بالا آمدن سطح آب، غرق شدند.

Graham Hancock
ده میلیون مایل مربع خشکی زیر آب رفته در کل دنیا. به جرات میتوان گفت که اندازه‌ای در حد کل اروپا و چین به کلی از صحنه روزگار پاک شدند. اصلا از داستان حذف شدند. و به نظر من، باستانشناسی به اندازه کافی در باره این خشکیهای غرق شده و گم شده تحقیق نمیکند.

در حالیکه بسیاری از بستر اقیانوسها همچنان برای هزاران سال کشف ناشده باقی بود، فیلسوفان و دانشمندان، غرق در یکی از بزرگترین رازهای دریاها بودند: افسانه کلان شهر گمشده «اتلانتیس».

David Childress
میگویند کتابهایی که درباره «اتلانتیس» نوشته شده، بیشتر از هر موضوع دیگریست. اما بیشتر دانسته‌های ما از فیلسوف یونانی «افلاطون» به دست آمده که دو کتاب درباره «اتلانتیس» و «کریتیاس» نوشته.

در سال 360 پیش از میلاد، افلاطون «اتلانتیس» را به عنوان شهری بسیار پیشرفته توصیف کرده با دیوارهایی متحدالمرکز، که 9000 سال پیش از زمان خود او در اوج رونق بوده است (تصویر 1).

Michael Cremo
توصیفاتی از قصرهای عظیم سلاطین در آن وجود دارد. اشاره میکند که «اتلانتیس» نیروی دریایی عظیمی داشته که برای فتح سایر نقاط دنیا مورد استفاده قرار میگرفته. این یک تمدن شهری بوده. بر اساس متون باستانی یونان «اتلانتیس» (تصویر 2) از همان ابتدا با موجودات فضایی مرتبط بوده. این شهر به وسیله خدای یونانی: «پوزیدون» کشف شده (تصویر 3). «پوزیدون» هم میتواند به عنوان یک فرازمینی محسوب بشود که اهل زمین ما نبوده (تصویر 4).

Erich von Daniken
«پوزیدون»، یکی از این فرازمینیها، یک زن جوان بسیار زیبا را در زمین پیدا میکند (تصویر 5). او این دختر جوان را انتخاب میکند و او را باردار میکند. و برای مراقبت از خانواده تازه‌اش «اتلانتیس» را پیدا میکند (تصویر 6).

 تصویر 1

 تصویر 2

 تصویر 3

 تصویر 4

 تصویر 5

 تصویر 6


طبق افسانه‌ها پس از شکست در حمله به «آتن»، مصیبت به جزیره وارد میشود.

David Childress
طبق گفته افلاطون، «اتلانتیس» در یک روز و یک شب نابوده شد. یک ویرانی فاجعه آمیز که تمامی جزیره و پایتختش را غرق کرده (تصویر 7). بعضی از محققین معتقدند که مردم «اتلانتیس» به شکلی خودشان را نابود کرده‌اند.

طبق گفته «افلاطون»، «اتلانتیس» در مقابل «ستون هرکول» قرار داشته (تصویر 8) و محل استقرا آنهم، آنطور که برخی از محققین میگویند، پشت «جبل‌الطارق» بوده است.

 تصویر 7

 تصویر 8


David Childress
و برای این مردم باستانی که دریای مدیترانه را ترک میکردند تا به اقیانوس اطلس بروند، این همان مکانی بود که انتخاب کردند، در پشت «ستون هرکول» بین اسپانیا و مراکش (تصویر 9).

در سوی مقابل «اتلانتیس»، مجمع الجزایر «باهاماس» قرارگرفته است، درست در جنوب شرقی «فلوریدا» (تصویر 10). در اینجا بود که در سال 1968، یک باستانشناس به نام «جی. میسن ولنتاین»، (تصویر 11) مدعی شد که بخشی از «اتلانتیس» را یافته است وقتی که صخره‌ای غیر طبیعی را در خارج از سواحل جزیره «بمینی» شمالی پیدا کرد (تصویر 12 و 13).

John Van Auken
در همین حدود عمق 12 تا 18 فوتی آب قرار گرفته، بنابراین به راحتی میتوانید آن را ببینید. در ابتدا، دانشمندان فکر کردند که اینها فقط صخره‌های ساحلی هستند اما دانشمندان دیگری که در کار اکتشاف معبر «بمینی» بودند متوجه شدند که صخره‌های ساحلی روی هم سوار شده‌اند، با یک تعادلی که سنگها در بین آنها ایجاد میکردند. طبیعت چنین کاری را انجام نمیدهد، این کار انسان است. آنها متوجه شدند که این یک لنگرگاه هست، یا یک موج شکنی است برای یک لنگرگاه. از لبه‌های کم عمق «بمینی» (تصویر 14) تا داخل «گلف استریم» در عمق 300 فوتی آب، ما مجموعه‌های پیچیده زیادی را پیدا کردیم که به نظر میرسید بقایای شهری باستانی با ساختمانها، جاده‌ها، راهها و بناهایی هستند که همه از مرجان پوشیده شده‌اند.

 تصویر 9

 تصویر 10

 تصویر 11

 تصویر 12

 تصویر 13

 تصویر 14
  ادامه مطلب در صفحه بعد  صفحه بعدadsموضوعات مرتبط: بیگانگان باستانی: فصل 2 - قسمت 3 ,
آخرین مطالب
:: هیتلر خودکشی نکرد (لینک اسناد سازمان سیا در کانال آپارات موجود است)
|ویدیوها|

  

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic