تاریخ : 25 مهر 91
نویسنده : موسوی

آیا ممکن است که خرابه های «بمینی» بقایای «اتلانتیس» باشد؟ و اگر چنین باشد، آیا این جاده‌ها ممکن است راهی به مکانهای دیگری مدفون در زیر شن و آب باشد؟
در سال 2000، در حال نقشه‌برداری از کف سواحل غربی «کوبا»، (تصویر 15) یک هیئت تحقیق به ریاست اقیانوس‌شناس روسی-کانادایی «پولینا زلیتسکی» بناهای سنگی متقارنی را در عمق آب علامتگذاری کردند. به شکلی قابل توجه، آنها بیش از نیم مایل پایین رفتند.


Paulina A. Zelitsky, P. Eng
غواصها نمیتوانند چنین تحقیقاتی را انجام دهند بنابراین ما ناچار به استفاده از ماشینهای کنترل از راه دور هستیم (تصویر 16). و این وسیله مجهز هست به دوربین ویدیویی و بازوهای مکانیکی. در حالیکه قابل کنترل از عرشه کشتی بود.

 تصویر 15

 تصویر 16


هیئت اعزامی همچنین مجهز بود به اسکن صوتی که برای تولید تصویر از مناطقی بزرگ از کف دریا و موضوعات زیر آبی مورد استفاده قرار میگیرد.

Paulina A. Zelitsky, P. Eng
من در اتاق کنترل عرشه کشتی بودم که این تصویر را دریافت کردیم که از دستگاه اسکن رسیده بود (تصویر 17 و 18). و این تنها یکی از تصاویر بسیار دیگریست که ما از هشتاد بنایی که از سنگهای بزرگ ساخته شده بودند، به دست آوردیم که همه بر روی هم قرار گرفته بودند.

 تصویر 17

 تصویر 18


Linda Moulton Howe
خوب، نتیجه نهایی چه میتواند باشد؟ این یک تصویر هست از مستطیلهایی با زاویه 90 درجه که پشت سر هم تکرار شده، در ساختاری بسیار وسیع که انگار خیابانهایی پهن هستند.

هیئت تحقیقی قادر به پیدا کردن بلوکهای عظیم سنگی در شکلی هرم‌گونه شد، و همچنین سنگهای دیگری که بیشتر گرد بودند. اغلب در اندازه‌هایی غول‌پیکر و با 16 فوت قد، و وزنی در حدود چندین تن. سی بنای هندسی پدیدار شد که به نظر میرسید بقایای خیابانها، ساختمانها، تونلها و هرمهایی باشند، همه در عمق دو هزار و دویست پایی زیر سطح آب (تصویر 19).

Andrew Collins
ما احتمالا شواهد بسیار خوبی از یک فرهنگ ماقبل تاریخ در اینجا داریم که متعلق به دهها هزار سال پیش است و این واقعا هیجان‌انگیز است.

با استفاده از تکنیکهای تاریخ‌نگاری بر روی خاکستر آتشفشانی همان منطقه، زمینشناسان، عمر شهر غرق شده را بیش از 6000  سال برآورد کردند.

Linda Moulton Howe
آیا ممکن است که در عمق نیم مایلی آب، این در واقع قسمتی از «اتلانتیس» غرق شده از 9000 تا ده هزار سال پیش باشد که «افلاطون» در باره آن گفته بود؟

Andrew Collins
افسانه «اتلانتیس»، کاملا با منطقه «کارائیب» و «باهاماس» در «کوبا» مرتبط است. «افلاطون» درباره یک امپراطوری جزیره‌ای صحبت کرده. احتمالا او درباره تعداد زیادی جزیره در اندازه‌های مختلف گفته، نه فقط در اطلس غربی، بلکه احتمالا در وسعتی تا محدوده اطلس مرکزی.

هر دو ویرانه‌های «کوبا»یی و «باهاما»یی، در غرب لبه «مثلث برمودا» واقع شده‌اند (تصویر 20). منطقه‌ای از اقیانوس که مساحتی بیش از 500،000 مایل مربع را در بر میگیرد و معروف است به پدیده‌های مغناطیسی و پایگاه موجودات فضایی و ربایش غیر قابل توضیح هواپیماها و کشتی‌ها. آیا ممکن است که رابطه‌ای بین «اتلانتیس» و این منطقه که به نام «مثلث شیطان» هم معروف است، وجود داشته باشد؟

 تصویر 19

 تصویر 20


Bill Birnes, PH.D
در لبه «مثلث برمودا»، خرابه‌های زیر آبی شهر باستانی «اتلانتیس» قرار گرفته. شهر ماقبل تاریخی «اتلانتیس». بنابراین، باید گفت: بله، یک نظریه این است که «اتلانتیس» نه در نزدیکی «یونان» بلکه در «مثلث برمودا» واقع شده.

اگر کتاب «افلاطون» درست باشد، پس سایر افسانه‌های یونان ممکن است توضیحی از سرنوشت حقیقی «اتلانتیس» باشند. یک افسانه حکایت از الهه «تایتان»، به نام «آستریا» دارد که از آسمان فرو افتاد و تبدیل به یک جزیره شد (تصویر 21 و 22).

 تصویر 21

 تصویر 22


Giorgio A. Tsoukalos
در یونان باستان، ما شماری از افسانه‌ها را داریم که جزایری را شرح میدهند. جزیره‌های برنزی درخشانی که از آسمان افتاده و در آب فرود آمده‌اند. من فکر نمیکنم که «اتلانتیس»، به همین دلیل، یک جزیره واقعی و فیزیکی بوده باشد. طبق گفته «افلاطون»، «اتلانتیس»، در یک شب ناپدید شده با آتش و دود فراوان. بنابراین، من فکر نمیکنم «اتلانتیس» غرق شده باشد. بلکه فکر میکنم که «اتلانتیس»، از زمین بلند شده.

آیا «اتلانتیس»، بندری امن برای «غریبه‌های باستانی» بوده قبل از پایان آخرین عصر یخبندان زمین؟ اگر اینطور باشد، آیا ممکن است شهرهای بیگانه دیگری هم در عمق آب وجود داشته باشند؟
«یوناگونی» در «ژاپن» (تصویر 23 و 24). این جزیره کوچک واقع در غربی‌ترین نقطه مجمع‌الجزایر «ژاپن» است. محققین معتقدند که اولین ساکنان این منطقه، از شرق آسیا به اینجا آمده‌اند، در دوران ماقبل تاریخ. در 1987، در آبهای مجاور، غواصی به نام «کیاچیرو آراتاکی» با کشفی غیرمنتظره مواجه شد. یک مجموعه عظیم سنگی تنها در 60 فوتی زیر سطح اقیانوس پنهان بود (تصویر 25 و 26). متخصصین، آن را یکی از بزرگترین دست‌آوردهای تاریخ باستانشناسی زیر آب میدانند.


 تصویر 23

 تصویر 24

 تصویر 25

 تصویر 26


Graham Hancock
فریبندگی این مجموعه، در «یوناگونی» اینست که یک سری کامل از بناهایی هست که کاملا پهلو به پهلو قرار گرفته‌اند، از نظر من اینطور است که بدون شک، کار دست بشر است و نه یک فرسایش اقیانوسی بر روی لایه‌های مختلف سنگی (تصویر 27 و 28).

Masaaki Kimura
چند دلیل برای اینکه من باور کنم که اینها فرم طبیعی نیستند، وجود دارد. ابزارها و سنگهای کنده‌کاری شده (تصویر 29) در این منطقه پیدا شده. و به خاطر همه اینها، هیچ شکی نیست که این ساخت دست است.

مغروق در عمق شصت تا صد فوتی آب، بزرگترین ساختار زیر آبی قرار دارد که چیزی شبیه به یک هرم بزرگ پله‌ای پنج طبقه را ایجاد کرده، در اندازه‌ای دو برابر یک زمین فوتبال (تصویر 30).

David Wilcock
شما کنده‌کاری بدون ابهامی را میبینید که کاملا به وضوح، ساختاری هندسی دارد، زاویه‌های بزرگ قائمه (تصویر 31). کانالهایی را میبینیم که میشود در آنها راه رفت (تصویر 32)، و پله‌هایی در انتهای آن که به صورتی بی‌نقص، مستطیل شکل هستند.

 تصویر 27

 تصویر 28

 تصویر 29

 تصویر 30

 تصویر 31

 تصویر 32
صفحه قبل  ادامه مطلب در صفحه بعد  صفحه بعدadsموضوعات مرتبط: بیگانگان باستانی: فصل 2 - قسمت 3 ,
آخرین مطالب
:: هیتلر خودکشی نکرد (لینک اسناد سازمان سیا در کانال آپارات موجود است)
|ویدیوها|

  

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic