تاریخ : 3 شهریور 95
نویسنده : موسویدر کتاب «پروژه مونتاک» به قلم «پرستون بی نیکولز» و ترجمه «مهر» در فصل چهارم تحت عنوان «ماموریت به مریخ» آمده است:
... محققان پروژه، عملیات اکتشافی پیرامون «زمان» را ادامه دادند. اواخر 1981 یا 82 برای نخستین بار از این فن‌آوری استفاده کردند تا بتوانند وارد نواحی زیرزمینی هرم بزرگ روی سیاره مریخ شوند. چون این مساله برای عموم بیش از حد بحث‌برانگیز است سعی می‌کنم پس‌زمینه ماجرا را توضیح بدهم.

در خصوص هرم روی مریخ نوار ویدئویی تحت عنوان «مریخ هوگلند» سر و صدای زیادی به پا کرده بود. این نوار ویدئویی توسط روزنامه‌نگار علمی «ریچارد هوگلند» به دانشمندان ناسا تقدیم شده و در مورد مجتمع چهارضلعی مرتبط با صورت روی مریخ است.
در این ویدئو، هوگلند «چهره مریخ» و اهرام مجاورش را نشان می‌دهد که توسط فضاپیمای وایکینگ در دهه 70 عکس‌برداری شده بود. از تکنیک‌های کامپیوتری استفاده شده بود تا یک نمای 360 درجه هوایی از چهره مریخ ارایه شود. همچنین ویدئو امکان بررسی دقیق‌تر اهرام را فراهم نموده بود. هوگلند کوشید ناسا را متقاعد نماید که عکسهای بیشتری از این منطقه که به Cydonia مشهور بود تهیه کند. متقاعد کردن ناسا دشوار بود. این سازمان کوشید که کار هوگلند را بی‌اهمیت جلوه دهد. در واقع تلاش فراوانی صورت گرفت تا از نمایش این ویدئو در ایستگاههای تلویزیونی جلوگیری به عمل آید. ماجرای این رسوایی، توسط ایستگاه رادیویی نیویورک (WABC) به اطلاع عموم رسید.

چرا باید ناسا درباره موضوعی چنین جذاب چنان موضع‌گیری از خود نشان دهد؟

شاید بتوان پاسخ را در کتاب «گزینه 3» پیدا کرد. کتابی که توسط لزلی واتکینز، دیوید آمبروس و کریستوفر مایلز نوشته شده است. این کتاب بر مبنای ویدئویی منتشر شده به سال 1977 نوشته شده که پرده از یک برنامه فضایی سری بین‌المللی با همکاری روسیه و ایالات متحده برمی‌دارد. گزارش جذابی است از ماجرای فضانوردانی که مباحث امنیتی را نادیده گرفته و قوانین را زیر پا گذاشته‌اند، ناپدید شدن دانشمندان، قتل و استقرار سیستم برده‌داری بر ماه و مریخ و...
کتاب «گزینه 3» ابتدا در انگلستان و برای نخستین بار در 1979 در آمریکا منتشر شد. این کتاب ادعا می‌کند که در واقع انسان در اوایل 1962 روی مریخ فرود آمده است. این برای من دلیل اثبات این بود که کلنی روی ماه وجود داشته یا دارد. این مبحث را ارایه کردم تا خواننده بداند که این سناریو درباره مریخ از داستان خودم کاملاً جدا است. کسانی که به ماجرا علاقمند شده‌اند می‌توانند درباره «گزینه سوم» و «مریخ هوگلند» مطالعه کنند.

به هر حال همچنین مستندی تحت عنوان «گزینه سوم» در اواخر دهه هفتاد از ایستگاه تلویزیونی سان‌فرانسیسکو نشان داده شد. در آن زمان مباحثه بالا گرفت و FCC (کمیسیون ارتباطات فدرال) تهدید کرد که در صورت پخش دوباره این مستند، مجوز ایستگاه را لغو می‌کند. با این تهدید، مستند دیگر هرگز پخش نشد.

شما می‌توانید در ویدیوی زیر مستند «گزینه سوم» را مشاهده نمایید:


adsموضوعات مرتبط: :: آرشیو مقاله‌ها ,
برچسب‌ها: مستند گزینه سه , مستند Alternative 3 , برنامه فضایی سری , برده‌داری در ماه , برده‌داری در مریخ , مریخ هوگلند , افشاگری سفرهای فضایی ,
آخرین مطالب
:: هیتلر خودکشی نکرد (لینک اسناد سازمان سیا در کانال آپارات موجود است)
|ویدیوها|

  

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic